هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

"خبرهای فوری جادوگران" تنها زمانی ظاهر می‌شود که وقایعی خاص در جامعه‌ی جادویی جادوگران در حال به وقوع پیوستن باشد. با ما همراه باشید تا از جدیدترین خبرها مطلع شوید.

اگر می‌خواهید از وقایعی که در جریان است جا نمانید، بهتر است هرچه زودتر در محل حادثه حضور پیدا کنید و خودی نشان دهید!

در حال دیدن این عنوان:   4 کاربر مهمان

Re: راديو گريفيندور !
پیام زده شده در: ۲۳:۱۱ پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۸۵

سوسک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۴۲ پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۲:۴۰ پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۱
از چاه فاضلاب
گروه:
مـاگـل
پیام: 93
آفلاین
(با تشكر از متن قرائت شده توسط خواهر ارزشي اندروميدا كه البته طبق معمول آن را صد در صد تكذيب مي كنيم!)
اهممم! قرچ! فرت! پرت! اهننن! اخخخ!
- بسمه تعالي و الرحمة الله و بركاة !
ضمن عرض سلام و ادب و خسته نباشيد و سلامت باشيد
از طريق همين راديوي درپيت (!) خبر مسرت بخش بازگشت پرافتخاره پرافتخارترين عضو تمام دوران هاي گريفندور، يعني اينجانب...
بله! همكارها ميگن شما قياف من رو نمي بينين! منظورم از اينجانب سوسك بي همتا است! آخه اين شد راديو؟ توي هيچ جاي دنيا راديوي بدون تصوير نداريم! اصلا مگه ميشه راديو تصوير نداشته باشه! نميشه آقا! نميشه!
بله! داشتيم بيانيه صادر مي كرديم! خبر مسرت بخش بازگشت خودم را به گريفندور اعلام مي دارم.
(چند تايي از فيلمبردارها و مسئول هاي جلوه هاي ويژه و مسئول دكور و... اون پشت غش مي كنن! اعضاي گريفندور عزاداري همومي اعلام مي كنن! پروفسور مك گونگال براي هميشه از سايت فرار مي كنه!)
باشد كه در پناه اسلام به رشد و ترقي بيش از پيش گريفندور كمك نموده و كل كل هاي ارزشي، قدرتي و سرعتي خود را دوباره از سر بگيريم و به انجمن هاي گريفندور جان دوباره اي ببخشيم! Second Life for Gryffindor ! اين هم افه ي زبانش بود!
با تشكر
سلطان سوسك بي همتا

پس از هجده سال حبس به سبب ارتکاب جرائم جنسی، به میان شما بازگشته‌ام...

راديو گريفيندور !
پیام زده شده در: ۲۳:۵۶ چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۸۵

آلبوس دامبلدورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۱۲ شنبه ۲۳ مهر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲:۰۶ سه شنبه ۸ آبان ۱۳۸۶
از درون مغاک!
گروه:
شناسه‌های بسته شده
پیام: 1130
آفلاین
"سلام و صبح بخیر خدمت تمام گریفندوریای شجاع!....صبح امروز رو با تنی چند از خواننده های گروهمون که در رابطه با جام مدرسه ی هاگوارتز آهنگهای جذابی رو خوندن آغاز میکنیم!....پس پیش به سوی جام قهرمانی کوییدیچ هاگوارتز!!...البته برای ترم تابستون!"

خواننده اول: اگه اسلی و گریفُ میبری، ببر!....اما گیتار جادوییمو با خودت نبر.....!!!!(!!)
ملت جادوگر: !!!(!!!)

خواننده دوم: تصور کن، اگه حتی، تصور کردنش سخته!....گریفی رو که توی بازی عقب مونده وَ باختـــه!! (این قسمت یعنی این حالت محاله!!)
ملت جادوگر: عمرا!!

خواننده سوم: اسلایترین!....اسلایترین!...ما تیم ترسو نیستیم....ما قهرمان اسکولیم(=مدرسه!....به دلیل درست کردم وزن!)....
ملت جادوگر: ببخشید آقای .... شما خواننده ی تیم ملی کوییدیچ در جام جهانی هستید یا آقای ....؟!

"خب شنوندگان گریفی عزیز!...حالا که حسابی سرحال و شاداب شدید یه خبر خوب براتون دارم!...در کنار من مردی ایستاده که با کمی اختلاف نسبت به سرژ تانکیان نفر دوم مسابقات درازترین ریش جهان در سوئد به حساب میاد!...ایشون بزرگترین لایی خور قرن در مسابقات کوئیدیچ جهانی نیز به شمار میان که در مسابقه ی دوستانه بین دو تیم پاورداس و رئال بلغارستان رکورد لایی خوردن رو شکستن و 400 تا امتیاز به تیم حریف دادن و اگر مهاجم های سرحال و غبراقی مثل وزیر سحر و جادو در این تیم نبود خلاصه حسابی....تااااالاااااااپ!!!!......اِ جناب دامبلدور چرا میزنید؟!!"

دامبلدور: تا تو باشی صبح اول صبحی مارو نیاری اینجا که هیچ کس نیست و چرت و پرت بگی!...بابا من این همه رتبه و مقام دارم....تو چسبیدی به این ریش و لایی خوردن ما؟

"خب بله بله...ببخشید پروفسور!...همون طور که دیدید و لو رفت امروز قراره با آلبوس دامبلدور مصاحبه ی اختصاصی ای رو انجام بدیم(دامبلدور یواش از اون پشت میگه: نه تورو خدا میخواستی لو نره منم!...با این مشخصاتی که دادی...)...کسی که بعد از چندین ماه دوری از گروه به گروهمون بازگشت تا یه جورایی روح گروهمون بشه چون آخر کتاب مُرد فکر کنم!!....تااااالااااپ!....این دفعه دیگه چرا پروفسور؟!!"

دامبلدور: این دفعه رو هم زدم که آدم بشی!...مرد حسابی من اگه روح بودم الان اینجا نبودم که!!

"پس کجا بودید پروفسور؟"

دامبلدور: چون میتونستم از تو دیوار رد بشم میرفتم خونه ی ملت سرک میکشیدم!!

"یعنی اینقدر فوضولید!؟"

دامبلدور: زبونتو گاز بگیر بچه!...فوضول خودتی و اون بابای....نزار همه چیز رو فاش کنم و بگم تو کی هستیا!!

"خب ببخشید پروفسور!...راستش وقت برناممون داره به پایان میرسه...فقط میخواستیم در مورد برگشتنتون به گروه همیشه قهرمان گریفندور و کارهایی که قراره انجام بدین بپرسم!"

دامبلدور: اولا اینکه من باید همین جا برای تمام گریفندوریای تموم دنیا...حتی اونایی که اونور آب ها هستن بگم که گریفندور همیشه قهرمانه و همیشه قهرمان میمونه و گول اون کاپ ماپ سال قبل رو نخورید!....در ضمن باید همین جا این راز رو فاش کنم که من تنها نبودم و به همراه دو نفر دیگه میخواستیم به گریفندور بیایم که مدیران به دلایل امنیتی و اینکه خطرساز نباشیم من رو تکی به برگردوندن اینجا و من باید از پشت همین تریبون بگم که دشمن هیچ غلطی نمیتونه بکنه و من اگه بخوام همین طوری هم میتونم کودتا کنم و از همین جا هم بگم که فردا پس فردا یک نامه به وب مستر عظیم سایت یعنی عله دارم که بی شباهت به نامه ی رئیس جمهور ایران به آمریکا نیست!
در مورد کارهایی که قراره در گروه گریفندور انجام بگیره هم باید بگم که کار خاصی قرار نیست انجام بدیم فقط قراره یه کم کارهای خاصی انجام بدیم که به موقع میفهمید!!

"خب بله ما واقعا فهمیدیم شما چی گفتید!...مصاحبه با شما واقعا لذت بخشه!...من که حسابی فیض بردم!!"

دامبلدور: خب دیگه خودتو لوس نکن!...تا یه نمایشنامه درست و حسابی ننویسی عضو محفلت نمیشی...پاچه خوار!!!

(و این بود شروعی بر پست های رول پلیینگ دامبل در گریفندور!(البته اگر اجازه بدن!! ))

شناسه ی جدید: اسکاور

پیام زده شده در: ۲۲:۱۳ سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۸۵

جسیکا پاتر old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۱۵ یکشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۱۶ جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶
از تالار قحط النساء گریف!
گروه:
مـاگـل
پیام: 1540
آفلاین
یاهو

شنوندگان عزیز رادیو گریف !
توجه فرمایـــیـــد!
هم اکنون شما به اخبار ساعت 9:30 دقیقه ی شب نگاه میکنید!

با افتخار باید اعلام کنم که بعد از مدتی کل زدن با طنز و شوخی توانستیم وارد موضوعات جدی و ماجراجویانه شویم !
دوستان من تاپیک اسمشو سیاها نمیتونن ببینن !!!باز شده تا در آن پستهای زیباتونو در معرض نمایش بگذارین!

اولین پست نیز همراه با جزیات داستان و راهنما به سمع و نظر
شما عزیزان در همان تاپیک رسیده است.!

در همین جا بازگشت رهبر کبیر محفل ققنوس جناب گرام آلبوس دامبلدور اعظم را به گریفیندور تبریک و تهنیت عرض میکنم !

انشالله تبارک و تعالی این اتفاقات پلی باشد برای رسیدن به رستگاری !

تا اخبار بعدی و اطلاعاتی دیگر
....فدا , خدا.....

ویرایش شده توسط جسيكا پاتر در تاریخ ۱۳۸۵/۳/۹ ۲۲:۱۸:۵۲

پیام زده شده در: ۹:۳۲ دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۸۵

سارا اوانز old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۳۶ شنبه ۱۰ دی ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۳:۳۵ چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶
از بالای سر جسد ولدی!
گروه:
مـاگـل
پیام: 993
آفلاین
ژسژسژسژسژسژس!!!!

اينجا تالار گريف.....صداي جمهوريه هاگوارتز!!

با سلام خدمت تمامي شنوندگان عزيز!

برطبق آخرين اخبار رسيده....نه...اين امكان نداره....خداي من....بله...يه حادثه شگفت انگيز و بعد از گذشت قريب دو سال بالاخره سرپرست خانواده دامبلدور به گريف پيوست.
اين يكي از بهترين لحظات عمر منه چون بايد با افتخار ورود پروفسور آلبوس دامبلدور و پيوستن به ديگر عضو خانواده ، يكي از ناظران تالار ، يعني آرتيكوس دامبلدور را اعلام و هم چنين تبريك گفته و از همين جا براي اين ها آرزوي موفقيت و پيروزي مي نماييم!
خب از توجه شما متشكرم و در همين لحظه اين برنامه رو به پايان مي برم...!

(بابا اين خبر رو كه خودمون مي دونستيم...خبر جديد نبود ؟؟؟ ااااااه!!! )

با تشكر
سارا اوانز

ویرایش شده توسط سارا اوانز(White Lady) در تاریخ ۱۳۸۵/۳/۸ ۹:۵۸:۳۸

پیام زده شده در: ۱۳:۰۷ شنبه ۶ خرداد ۱۳۸۵

سارا اوانز old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۳۶ شنبه ۱۰ دی ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۳:۳۵ چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶
از بالای سر جسد ولدی!
گروه:
مـاگـل
پیام: 993
آفلاین
با سلام خدمت تمام دوستان گریفی!!

امروز یه اتفاق خیلی مهمی افتاده....شماها می دونید چیه؟؟ نه دیگه نمی دونید....پس من بهتون می گم!

امروز تولد من می باشد!

خب من حدود 2 ساعت پیش به دنیا اومدم....از همه ممنون...منتظر هدایای قشنگتون هستم!!! ب

با آرزوی سرافرازی و سربلندی!

سارا اوانز

پیام زده شده در: ۱۹:۲۱ پنجشنبه ۴ خرداد ۱۳۸۵

جسیکا پاتر old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۱۵ یکشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۱۶ جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶
از تالار قحط النساء گریف!
گروه:
مـاگـل
پیام: 1540
آفلاین
یاهو

!!! ویرایش شد !!!

اخباری مخصوص دختران شجاع گریفی*!

درینــــــگ ....دینــــــــگ

دختران عزیز هم اکنون به خبری از ساعت هفت و ده دقیقه ی عصر توجه کنین!

دوستان اف من برای بهبود روابط دوستانه و طرح نقشه برای پسران عزیز در خوابگاه های گریف و هماهنگی در این راستـــا ، من جسیکا پاتر عضو غیـــــــرتی گریف تصمیم بر آن دارم تا طی جلسه ای در یاهو مسنجر { کنفرانـــــــس خودمون } برگزار گردد .
برای کسب اطلاعات بیشتر به آی دی من در یاهو یا با پیام شخصی در سایت خبر قطعی منبی بر موافـــــــق بودن یا نبودن رو بگین!!!!!!

نکته:
سعی کنید حتما خبر بدین در مورد زمانش باشه ؟...آفرین دختر گلم

مشکل برطرف شد !
به همون آی دی قبلیم پی ام بدین !
تا امروز عصر زمان و تاریخش رو پیام شخصی میزارم ...

فدا.........خدا
(*) @};-

ویرایش شده توسط جسيكا پاتر در تاریخ ۱۳۸۵/۳/۴ ۲۰:۲۱:۳۷
ویرایش شده توسط جسيكا پاتر در تاریخ ۱۳۸۵/۳/۵ ۹:۲۰:۱۴

راديو گريفيندور !
پیام زده شده در: ۲۱:۲۶ پنجشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۸۵

مایک لوریold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۳۸ جمعه ۱۳ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۳:۴۳ سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۵
از هاگزمید
گروه:
شناسه‌های بسته شده
پیام: 545
آفلاین
الان رادیو گریفیندور در حال پخش موزیک " گاد فادر" هستش..
که یهو...
فیش ش ش ش ش ش غیش ش ش ش ش ش

" اینجا گریف است، صدای جمهوری گریف"
به نام او..
شنوندگان عزیر رادیو گریف با عرض پوزش از قطع موزیک "داگ فاتر" ببخشین" همون" "گادفاتر" توجه شما رو به خبر به دست رسیده جلب می کنم:
مایک لوری، فرمانده و رئیس ژاندارمری هاگزمید در یک حرکت انتحاری در پست شماره 2455تاپیک شخصیت خودتون رو معرفی کنید، تقاضای پیوستن به گروه اسلی را کردن اما همتای گریفی ما، کوییرل جون، با زدن مخ ایشان موفق شدن ایشون رو به گریف بیارن.
درود..درود بر کوییرل

توجه شما رو به ادامه موزیک جلب می کنم:

و موزیک دوباره پخش میشه...

( فرکانس رو عوض کن بابا چرت میگه..رادیو فردا رو بگیر.." : باشه مامان...""")
( ملت هنوز هم در فقر هستن و هنوز یک تی وی ندارن و از رادیو استفاده می کنند تاسف آور است.. )

[img]http://www.filelodge.com/files/room24/643657/ImageUTYU.GIF[/im

پیام زده شده در: ۳:۳۹ سه شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۸۵

آرتیکوس دامبلدورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۳۸ دوشنبه ۱۴ آذر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۱۵ پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۸۷
از کاخ سفید پادشاهان در کوه های سفید سرزمین رویاها
گروه:
مـاگـل
پیام: 430
آفلاین
فوق العاده مهم...سطح،اضطراري...سرعت واكنش،سريع!

فيششششششششش

اينجا گريفيندور است و فرمانده ارتش وايت تورنادو با شما صحبت ميكند!
در تاپيك "دژ مرگ(شكنجه گاه جادوگران سفيد سابق)"در انجمن خانه ريدل ها،جنگي با شروع محفل آغاز شده است!
من به عنوان فرمانده وايت تورنادو،از همينجا اعلام ورود همه شما را كه عضوي از ارتش وايت تورنادو هستيد را به اين جنگ الزامي ميدانم...تكرار ميكنم!در جنگ شركت كنيد و براي ارتش وايت تورنادو افتخار كسب كنيد!
هماهنگي هاي لازم قبلا انجام شده است(رجوع به آخرين پست من در همين تاپيك)!و بار ديگر يادآوري ميشود ولي شما در جنگ شركت كرده و آن را از دست ندهيد!
ارتش وايت تورنادو چشم به حماسه آفريني شما عزيزان دارد!!پس حماسه را از آن خود سازيد!
با تشكر آرتيكوس دامبلدور

فيشششششششششش

آرتيكوس الياس فرناندو الكساندرو دامبلدور

ملقب به سلامگنتئور(فنانشدني در همه دورانها)

[b][color=009900]آرتيكوس ..

پیام زده شده در: ۸:۲۹ جمعه ۱ اردیبهشت ۱۳۸۵

استرجس پادمور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۵۳ شنبه ۷ خرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۹:۳۰ دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰
از یک جایی!
گروه:
جـادوگـر
جادوآموخته هاگوارتز
پیام: 3574
آفلاین
فيــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــش....يوم....شپلخ....زينگ....زينگ...
_كيه؟؟
_باز كن منم!!!
_بفرما.....
تق!!!

سلام شنوندگان عزيز گريفيندوري!!!اميدواريم حالتون خوب باشه!!!
طبق اخرين اخبار رسيده جنگي بين پسران و دختران گريفيندور در گرفته!!!...
بر طبق واقعيات استرجس و اندرو بد با هم در گير شدن!!!!
اين جنگ كه در خوابگاه است مطمئنا زيبا و جذاب خواهد شد!!!
وقت كرديد حتما سري به خوابگاه هاي گريفيندور سري بزنيد!!!

_اميدواريم كه پسرا برنده بشن!!!
اندرو:بي خود كردي دخترا برندن!!!!
_ميبينيم!!!
اندرو:ميبينيم حالا اينو بگير!!!
_بوم....شپلخ....زينگ.....بوم.....آخ...شـــــــــاخ........!!

استرجس:من زندم

تا بخش بعدي خبرها!!!

دينگ...دينگ

عشق یعنی وقتی که دستتو میگیرم مطمئنم باشم که از خوشی میمیرم !!!!!

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۴:۳۹ یکشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۸۵

آرتیکوس دامبلدورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۳۸ دوشنبه ۱۴ آذر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۱۵ پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۸۷
از کاخ سفید پادشاهان در کوه های سفید سرزمین رویاها
گروه:
مـاگـل
پیام: 430
آفلاین
فيييييييييييييييييييييييش....اينجا....فيييييييييييييش(صداي خش خش راديو!!)
-گرند پا!(grand pa(به معنی پدر بزرگ))!!!راديو خش خش ميکنه!!!چيکار کنم؟!!
-دو تا بزن سرش درست ميشه!!
-باشه گرند پا!!

تق...تق
پس از لحضاتي کوتاه،صداي راديو:
-آخ چرا ميزني!!آرومتر!!!اهم اهم اينجا گريفيندور است!!برنامه ویژه با اخباری همچین...بگی و نگی خوب از ارتش وایت تورنادو!!
اینک فرمانده ارتش است که با شما صحبت میکند و شما نیز به گفته هایش گوش جان بسپارید تا رستگار ارتشی شوید!!!

صدای آرتیکوس از درون رادیو با همراهی چند خش خش دیگر شنیده میشود...
-اینک جوانان وایت تورنادویی باید بدانند که راه برای جنگ با لرد سیاه آماده است!!بله آماده است!!طبق صحبتهایی که با رئیس کنونی محفل شده است،اعضای ارتش وایت تورنادو از این لحظه به بعد قادر به شرکت در جنگ زیر نظر محفل ققنوس خواهند بود.
تکرار میکنم!!!از این به بعد تمام افراد ارتش وایت تورنادو موظف به شرکت در جنگ با لرد سیاه هستند!!در صورتی که ارتش وایت تورنادو در این جنگ فعالیت شایانی نشان دهد،کسانی که حتی عضوی از آن نیستند به عضویت محفل ققنوس،مادر بزرگتر ما در میایند!!
هماهنگی ها به زودی برای مرحله دیگر جنگ انجام خواهد شد.پس گوش بزنگ از رادیو گریفیندور یا دفتر ارتباط با محفل یا خود محفل ققنوس یا اطلاع رسانی از طریق خود من باشید!!

همیشه پاینده و موفق و صد در صد ارتشی باشید!!!
اینجا رادیو گریفیندور،از دفتر فرمانده ارتش وایت تورنادو!!
فیشششششششششش

--------------------------------------------------------------------------
اینهایی که گفتم جدی بودها!!ارتش وایت تورنادو از این به بعد طبق گفتگویی که با سیریوس عزیز انجام دادم میتونه در جنگ شرکت کنه!
طبق گفته های محفل عمل کنید!و جنگی که درگرفت در آن شرکت کنید!
همه ارتشی ها میتونند در جنگ شرکت کنند!حتی آنهایی که عضو محفل نیستند!!در صورتی که فعالیت خوبی در جنگ داشته باشند به طور خود به خود به عضویت محفل درمیایند.
کسانی هم که عضو هستند به نوبه خودشون باید در جنگ شرکت کنند

مرسی
آرتیکوس دامبلدور

آرتيكوس الياس فرناندو الكساندرو دامبلدور

ملقب به سلامگنتئور(فنانشدني در همه دورانها)

[b][color=009900]آرتيكوس ..

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.