هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   3 کاربر مهمان

Re: راديو گريفيندور !
پیام زده شده در: ۱۸:۴۱ چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۰

سيريوس بلك قدیمی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۰۰ یکشنبه ۲۸ تیر ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۱۶:۲۲ چهارشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۴
از موتور خونه جهنم !
گروه:
شناسه‌های بسته شده
پیام: 1086
آفلاین
- گریفندوری های عزیز توجه فرمایید... گریفندوری های عزیز توجه فرمایید... به لطف مرلین... و به فرماندهی سیریوس بلک... دفتر فرماندهی کاراگاهان... دفتر خون... بازگشایی شد! هم اکنون منتظر عضویت تمام گریفندوری های غیور و شجاع در این دفتر هستیم و فعالیت گولاخ و خفنی در راستای نابودی ظلم و ستم و مبارزه با مرگخواران از شما افراد شجاع، بی باک و آخر مرام انتظار داریم!

دفتر فرماندهی کاراگاهان

ویرایش شده توسط سيريوس بلك در تاریخ ۱۳۹۰/۴/۱۵ ۱۸:۴۳:۲۰
ویرایش شده توسط سيريوس بلك در تاریخ ۱۳۹۰/۴/۱۵ ۱۸:۴۴:۴۹

پیام زده شده در: ۹:۴۹ دوشنبه ۶ تیر ۱۳۹۰

دین توماس

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۵۲ شنبه ۹ دی ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۳:۱۸ جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹
از هاگزمید
گروه:
مـاگـل
پیام: 357
آفلاین
با درود به همه جادوگران گریفندوری و خوش اومدین به برنامه ی خیلی خیلی محبوب سلام گریفی!!!

خب استاد مک گونگال اینجا توی استودیو با ماست. سلام خانوم مک گونگال ما چند وقت پیش شایعاتی درباره فاش شدن اطلاعات شخصی شما شنیدیم که مث اینکه بزودی منتشر میشه...
- بله.. منم به نوبه خودم سلام عرض میکنم... ببینین شما مدرکی ندارین که آخه الکی حرف میزنین...
- نه اجازه بده... ما مدارک خیلی موثقی داریم مثلا یه خانومی که تصادفا اسمش رولینگه گفته بزودی از رابطه پنهان تو و آلبوس پرده بر میداره...
- ای بابا ببینین چطوری مث اون زنیکه ریتا اسکیتر دارن واسه پول درآوردن ذرت و پورت میکنن تورو خدا... من نمیخوام رابطه دوستانه م رو با آلبوس انکار کنم اما نه من تا حالا با اون مرد پیر ازدواج نکردم...
- خب حالا بزودی همه چی در باره تو و آلبوس منتشر میشه و همگان میفهمن که بین شما دو تا چی بوده... راستش ما فقط برای این قضیه شما رو به اینت برنامه دعوت کردیم و بس...
- منم منتظرم که ببینم این خانومه درباره من و البوس چی میگه... گمونم خوشتون بیاد...
- خب با شما خداحافظی میکنم... اما من در ادامه با شما خواهم بود...
خب گفتگویی بی سر و ته رو با مک گونگال با هم شنیدیم که همش انکار میکرد... اما اسپانسر ما ینی آقای الیوندر از ما خواسته طوری حرف بزنیم که اسپانسرمون معلوم شه و بعد این برنامه به پایان خواهد رسید... خب... بشتابید بشتابید و به مغازه چوب دستی سازا اینطرف برید تا ژورنال عظیمی از آثار ارزشی و هنرمندانه این استاد چوب تراشی رو ببینین . اگه خوشتون اومد کد محصول رو به شماره 200008080805050201030104050809601475025 اس ام اس جادویی کنین تا در قرعه کشی ماهانه 11212151250000 چوب جادویی شرکت کنین... همین الان... همین الان...
شما میتونین با خرید هر چوب جادو 240000 تا پلاستیک جادویی جایزه بگیرین که همه کاره اس... نمیشکنه، تا نمیشه و دووم خیلی زیادی داره... پس بشتابید...

خب بچه ها برنامه ما همین جا به پایان میرسه... بخش بعدی خبر تا دقایقی دیگر...

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۹:۲۵ سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۰

کتی  بل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۱۶ یکشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۱۵:۲۰ پنجشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۰
از توی دفتر خاطرات تام ریدل
گروه:
مـاگـل
پیام: 17
آفلاین
با عرض سلام و روز بخیر به شما شنوندگان عزیز رادیو گریفندور!
سر خط خبر ها:
ـ مرگ مرموز یک جادوگر در نزدیکی آزکابان.
ـ زلزله در حولی منطقه ای از لندن که به وزارت سحر و جادو راه دارد.
ـ انتشار کتاب جدید آرسنیوس جیگر به نام معجون سازی آسان
ـ تصویب قانون جدید بوسیله ی کرنلیوس فاج، وزیر سحر و جادو.

اهم ... اهم... بله.

ـ شب گذشته در نزدیکی آزکابان، یک جادوگر به قتل رسیده. البته این جادوگر ناپدید شده که با توجه به اوضاع و احوالات آتی ما می تونیم بگیم که اون جادوگر مرده. به هر حال همونطور که خودتون می دونین تعداد زیادی از مرگخواران از ازکابان فرار کرده اند.
ـ دوروز پیش زلزله ی ای 5 ریشتری در حوالی منطقه ی وزارت سحر و جادو رخ داده است. خبر نگار ما اینطور گزارش دادن که زیر زمین یکی از جادوگران که در اثر انفجار معجونش ، به بیمارستان سنت مانگو ببرده شده، در حال اختراع نوع جدیید از معجون بوده است. این انفجار موجب زلزله در آن حوالی در لندن شده است.
ـ آرنیوسوس ... ببخشید ... آرینوسس ... نه نه... عذر میخوام آرینسوس ... اه این مردک چه اسم سختی داره... آها! آرسنیوس جیگر پانصد و چهل و ششمین کتابش در مورد معجون سازی را همین دیروز منتشر کرد. این کتاب برای خانم های خانه دار که میخواهند کافه گلاسه یا قهوه را به روش ماگل ها درست نکنند بسیار مناسب است چون روش هایی برای خوشمزه تر کردن نوشیدنی ها در آن ذکر شده.
ـ کرنلیوس فاج، قانون جدید تصویب کرد. دیشب در سِنا ی جادوگران، همه ی سناتور ها برای این قانون موافقت خود را اعلام کردند: استفاده از معجون عشق برای خانم ها ممنوع شده است. دلیل تصویب این قانون نیز این بوده که در ده ی اخیر مردان زیادی اسیر معجون عشق میشوند که به طور کلی مسیر زندگی آنها را تغییر می دهد و علاوه بر اون نامزد های قبلیشان هم با نارضایتی به ویزگاموت شکایت کردند.

ادامه ی اخبار یک ساعت دیگر. مرلین نگهدارتان!

هری پاتر و سنگ جادو
هری پاتر و تالار اسرار
هری پاتر و زندانی آزکابان
هری پاتر و ج

پیام زده شده در: ۱۹:۲۷ دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۰

رومیلدا وین old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۲۵ دوشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۲۱:۱۰ جمعه ۲۷ تیر ۱۳۹۳
از بیکران دور در روزگار نور در شهر بی عبور زیر درخت مهر
گروه:
مـاگـل
پیام: 157
آفلاین
خشششششش
خششششششششششششــــــــــــــــــخـــــــــشش
با سلام خدمت جامعه جادوگری
مفتخرم به اطلاع همه گان برسانم
از یکی از شبکه های ماهواره ماگل ها سریالی در حاله پخشه
بنام مرلــــــــــــــین

پیشنهاد میکنم ببینید سریاله قشنگیه

ساعات پخش: 1شنبه و3شنبه :ساعت 20:00
تکرار :2شنبه و 4شنبه :ساعت 14:00

چشمانت را

به مناظره دعوت می کنم

پیام زده شده در: ۹:۵۹ دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۰

آقای اولیواندرold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۵۷ پنجشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۶:۰۸ شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۳
از رائیل
گروه:
مـاگـل
پیام: 227
آفلاین
با سلام و یاد مرلین و درود بر خاندان مبارکش.

و اینک خلاصه اخبار:

ایجاد مشکل در تایید محفلی ها!!!

پاتر مور: اینک رولینگ با ما چه میکند؟( جغد ها جمع میشود چه مفهومی در پس خود دارد؟)

سفر رئیس جمهور مشنگ ها به وزارت سحر و جادو

کشف روغن سوسمار آبی توسط آبراهام ایتلینگ

با سلام دوباره به بینندگان و شنوندگان عزیز

به گزارش خبر گزاری جادوگران مشکلی در تاییذ محفلی ها پیش آمده!! به این صورت که محفلی ها تایید میشن اما به اون ها دسترسی داده نمیشه!
ما همیگی امیدواریم که این مشکل به زودی حل بشه

تمام دنیای جادویی در ترس و لرز این هستند که رولینگ جوان این بار چه به سر دنیای جادویی می آورد؟ آیا بزگشت لرد تاریکی کافی نبود؟؟

سفر رئیس جمهور مشنگ ها با موفقیت انجام شد. اما به گفتهی کارکنان وزارت ایشون دم در غش کردن که این وافعا از یه مقام سیاسی بعیده

و اینک نامرئی شدن موقت به وسیله ی روغن سوسمار آبی!
بنا به گفته ی آبراهام ایتلینگ کاشف این روغن...این روغن میتواند شما را بین 5 تا 20 دقیقه نامرئی کند(بستگی به هیکل افراد داره!!!)

تا سلامی دوباره
مرلین نگهدارتان باد

پیام زده شده در: ۱۴:۳۹ جمعه ۲۷ خرداد ۱۳۹۰

جرج.ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۲۵ یکشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۱۱:۵۳ پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۱
از یه جایی که اصلا انتظارشو نداری!!!
گروه:
مـاگـل
پیام: 121
آفلاین
خخخخزززززززززززززززز............!!!!ققشششششششششش............ققققققققققققققققققققققژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژ!!!!!!!!!!

_ بله خوش اومدید به رادیو گریفیندور!الان ساعت سه و نیمه بعد از ظهره و باس بگم یه خبراییه تو سایت...آها یادم رفت معرفی کنم من جرج ویزلی هستم و از تالار خصوصی براتون گزارش می کنم.

اما اخبار:

1.اینکه خانوم رولینگ لطف نمودند و یه معما طرح کردن که آخرش جوابش شد:pottermore،والبته باید عرض کنم که همین خبر کوچولو سایتو منفجر کرد!

(مثلا نمونه اش آن شدن بعضی ها که دیگه به تاریخ پیوستن!!!)

و البته یه سایتم برای این امر تهویه دیدن!

2.و آها!!!!.....این خبرو می خواستم اول بگم اما از بس سایت حال و هوای اون داستان جدیده رو گرفته یادم رفت!!

و اونم اینه که ترم هاگوارتز به زودی شروع میشه و اطلاعیه های جدیدشو مدیر مدرسه تو تابلوی اعلانات زده اگه هنوز اونو نخوندین یه سری به هاگوارتز بزنید صواب داره!

_ و در آخر میخوام از پشت همین تریبون اعلام کنم که:آقا پس چرا تو گروه بعضی از گریفی هایی که خیر سرشون فرم کردن هنو نزده محفل ققنوس!!چون اینجا رادیو گریفه منم وظیه ام میدونم از حقوق گریفیندوری های دیگه دفاع کنم!!!!!!

تتتتتتررررررررررققققققققق.......!!!!!!!!

_ چی شد!؟

_ هیچی جرجی بدو مامان....!!!!

_ آها خب،خب!! شنوندگان عزیز همون جور که میدونین مامان بنده نسبت به اینجور انتقادات حساسه و الانه که استودیو رو خراب کنه پس.....

_ چقدر حرف میزنی!پس تا بعد!

خخخخخخققققققققق..........ررررررررررررررررررر.......تتتتتتییییییی!!!!!!!!!

یه بزرگی(فرد یا جرج ویزلی) میگه:بخند تا دنیا بروت بخنده!([color=006600][font=Arial]صبر �

پیام زده شده در: ۳:۳۸ دوشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۰

هری جیمز پاتر old09

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۴۷ یکشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۱۸:۵۶ شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۱
از بردن نام ولدمورت لذت میبرم!
گروه:
شناسه‌های بسته شده
پیام: 113
آفلاین
جرررررررررر .... واااااااااااااا .... جررررررررررر ....

شنوندگان عزیز ... توجه فرمایید ... شنوندگان عزیز ... توجه فرمایید ... محفل ققنوس ... محفل خون ... آزاد شد

طبق آخرین خبری که به دست ما رسیده دو تن از اعضای فوق گولاخ گیزیفیندور به نام های استرس پادمور و هر جیمز پاتر (این یکی گولاخ تره ) گروه بسیار خفن محفل ققنوس را برای مبارزه با سیاهی هایی که تمام دنیای جادوگری را فرا گرفته، باز گشایی کردنئ.
به اطلاع تمامی شما شیرمردان و شیرزنان شجاع گیریفیندوری میرسانیم اگر تمایل دارید برای مبارزه با جاهلان و نادانانی که به سرکردگی لرد ولدمورت قصد ایجاد آشوب در این دنیا را دارند بپردازید، به این گروه بپیوندید! دیگر دوران سیاهی به پایان رسیده است
خوب بابا نرسیده ولی به زودی میرسه

ولدمورت یک قاتل سریالی کله پوک بیش نیست!

پیام زده شده در: ۱۲:۲۴ یکشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۰

جرج.ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۲۵ یکشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۱۱:۵۳ پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۱
از یه جایی که اصلا انتظارشو نداری!!!
گروه:
مـاگـل
پیام: 121
آفلاین
خخخخخخخخخخخخخررررررررررررررررر.....ژژژژژِِِِِِِِِِِِِِیییییییییییی......تتتتتتتتتتتتتتتتشششششششششششش....

_ با نام و یاد مرلین و درود و تهنیت بر گودریک گریفیندور و خاندان(ما رو میگه! )پاکش!من جرج ویزلی هستم و به همراه برادرم فرد بخش شبانگاهی رادیو گریف رو گزارش می کنیم:

امروز طی سختی های فراوان با اعلام آمادگی سیریوس بلک کبیر(!)تیم کوییدیچ گریفیندور تکمیل شد!

_ بله و فقط مونده که آقای پادمور ایشونو تایید کنن تا تیم این دوره رسما تشکیل بشه!!!

_ خبر بعدی از گرینگوتزه که می گن سه تن از اشرار دیشب هنگام دستبرد دستگیر شدن و الان راهی آزکابانن!!اسامی این سه فرد عبارت است از:

فرد ویزلی،جرج ویزلی،لی جردن....

اهم اهم!!خوب یعنی منظورم لوسیوس مالفوی،بلاتریکس لسترنج و مالی ویزلی بود....

فرد!!!جرج!!!

_ بله مامان چشم!باشه همون لیست اول رو در نظر بگیرید!

_ و اما خبر مهم اینه که روز گذشته،من جرج ویزلی به همراه برادرم قهرمان مسابقات موتور سواری وزارتخونه شدیم و برای گریف افتخار آفریدیم!!!

و می تونید برای اطمینان بیشتر به باشگاه تفریحی وزارتخانه رجوع کنید!!

خب از اتاق فرمان دارن اشاره می کنن....چی؟!اصطبل...مامان؟!.....خب،تا یه بخش خبری دیگه مرلین نگهدارتان....

خخخخخخخخخخخزززززززززززززززززززززششششششششششششششششششششش!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

_ مامان !با پا رفتی رو سیم!!

[i]جججججججججججررررررررررررججججججججج!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ویرایش شده توسط جرج ویزلی در تاریخ ۱۳۹۰/۳/۲۲ ۱۲:۲۹:۲۴
ویرایش شده توسط جرج ویزلی در تاریخ ۱۳۹۰/۳/۲۲ ۱۲:۳۰:۲۴

یه بزرگی(فرد یا جرج ویزلی) میگه:بخند تا دنیا بروت بخنده!([color=006600][font=Arial]صبر �

پیام زده شده در: ۹:۳۴ شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۰

پرسیوال دامبلدور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۲۱ چهارشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۹:۵۱ دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
از این همه ریش خسته شدم!
گروه:
مـاگـل
پیام: 317
آفلاین
- لامصب مگه نگفتم قبل اخبار آهنگای درخواستی نرو!
-آقای کارگردان دستور داد ....ما هم گذاشتیم
- کارگردان بیجا کرد با تو....مردیکه دیووونه آخه کسی قبل اخبار آهنگ میذاره؟
-حالا چرا سر ما داد میزنی.؟
- اعصاب برام نمیذاری که..برو بریم..
-هی هی ما بیس دقیقه س رو آنتنیم...
-چی ....یعنی هرچی گفتیم ملت فهمیدن؟!میکشمت...
پارازیتو برو
خش خخخخخــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــشششششش خـــش
سه دو رژی برنامه ی اخبار ساعد چهارده سوئیچ آن کانال uhf نودال سوئیچ آن حرکت.....

با عرض سلام و خسته نباشید به تمام شنوندگان اخبار عصرگاهی رادیوی محترم گریفندور...

بنده.....افتخار این رو دارم که اخبار جدید دنیای جادوگری رو از دریچه ی میکروفون این رادیوی مقدس به سمع و نظرتون برسونم.

ترم جدید هاگوارتز تا 9 روز آینده آغاز خواهد شد...بنا بر گزارشات دریافتی سه تن از بزرگترین و قدرتمند ترین جادوگران که همه در دوران تحصیلشان در گروه گریفندور بوده اند در این ترم میزبان دانش آموزان محترم خواهند بود
جناب استاد معزز پروفسور گودریک گریفندور ناظر محترم تالارو موسس ارجمند قلعه ی بزرگ هاگوارتز
جناب استاد محترم پروفسور سر پرسیوال دامبلدور
دبیر کلل سازمان ملل متحده جادوگری و رییس دیوان عالی قضایی جادوگران(ویزنگاموت)و معاون دانشگاه کمبریج
جناب استاد سر نیکلاس پورپینگتون رییس سازمان نظارت بر موجودات جادویی،عضو هیئت مدیره ی هاگوارتز و ریاست دادگاه های استیناف اروپای غربی.

به لطف حضرت مرلین و با کمک و همیاری همه این ترم گریفندور با اتحاد مستحکم خود هر دو جام را بدست خواهد آورد.
.....
به خبری که هم اکنون به دست ما رسید توجه فرمایید
به گذارش شاهدان عینی از صحنه امروز به محض خروج ریاست هاگوارتز جناب دکتر پادمور مورد حمله ی اشرار قرار گرفتند که ایشان با قدرت دربرابرشان ایستادگی کردند اما دچار جراحات عمیق شده اند
هنوز مرگخواران مسئولیت حمله را بر عهده نگرفته اند اما باز هم به احتمال صد درصد این حمله از سوی آنان صورت گرفته...
به گزارش شفادهندگان سنت مانگو ایشان هنوز بیهوش و حال عمومیشان خوب نیست...

همگی با هم دست به دعا برمیداریم و شفای ایشان را از مرلین تقاضا میکنیم
باشد که هرچه زود تر رخ زیبا و گولاخ ایشان را از نزدیک رویت کنبم

شنوندگان عزیز بدلیل سنگینی این خبر و صدای فریاد ضجه و دعا قادر به ادامه ی اخبار نیستیم...
-آی.....اسی جونم...
-آسووووووووو
-استرجس.....مادرت برات بمیره....

پیرم و گاهی دلم یاد جوانی می کند....
تو روح هرکی بد برداشت کنه

دامبلدور
یک دامبلدور
یک دامبلدور دیگر
من یک دامبلدور دیگر هستم
پیر آزرده دلی در انتظار بوسه ای از اعماق ته قلب

پیام زده شده در: ۱۸:۰۶ جمعه ۲۰ خرداد ۱۳۹۰

آقای اولیواندرold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۵۷ پنجشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۶:۰۸ شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۳
از رائیل
گروه:
مـاگـل
پیام: 227
آفلاین
خششششش......خششش...جییییییغ....تق

با یاد و نام مرلین و درود وصلوات بر خاندان پاکش...

هم اکنون خبری مهم به دست ما رسید که طبق گفته ی کارشناسان دنیای جادوگری را به شور و هیجان زیادی میرساند!

متن خبر از این قرار است:

بشتابید...بشتابید...آخرین خبر !

سیر جدید چوبدستی های الیواندر روانه بازار شد....بشتابید.

بر سر تصمیماتی که هنوز به مرحله ی اجرا نرسیده است این چوبدستی ها( البته فقط و فقط سری اول) به صورت کاملا رایگان(فقط هزینه پیک) به دست افراد عضو ایفای نقش داده میشود!

برای اطلاعات بیشتر به انجمن چوبدستی سازان از این طرف مراجعه فرمایید!

ادامه اخبا....خشششششش....خیششششششش...خرت خرت خرت(!!!!)

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.