هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   2 کاربر مهمان

Re: داستان اشتراكي تالار هافلپاف
پیام زده شده در: ۱۱:۲۵ چهارشنبه ۲۸ تیر ۱۳۸۵

راهب چاقold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۲۲ جمعه ۱۹ اسفند ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۹:۳۴ شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۸۷
از پشت میز کامپیوتر
گروه:
مـاگـل
پیام: 94
آفلاین
در مورد ناظرين محترم هم يه سوالي دارم:آيا هدف ما در تايپيك داستان اشتراكي قوي تر كردن نوشته ها نيست؟اگه نقد نكنيم به نظر شما كسي چيزي ياد مي گيره؟ من يه چند روزي بيمارستان بستري بودم ولي الان كه اومدم ظاهرا هافل واقعا به هم ريخته تر شده...من تا سه روز ديگه به جمه بي گروهها مي پيوندم چون واقعا اينجا هيچكس درك نداره چه ناظر چه عضو..من نهايت تلاشم رو كردم و الان اين سوژه داستان اشتراكي رو تقديم مي كنم با توضيح بيشتر و نمي دونم چرا ما بايد اينقدر راحت طلب باشيم كه به جاي تلاش نظر بديم...و همينجا از تمام هافلي هاي عزيز خداحافظي مي كنم...در تيم كوييديچ هم فكر نمي كنم ديگه نيازي به من باشه..من آخر تابستون بر مي گردم هافل چون الان اينجا واقعا بي جهت شلوغه !
واقعا اينجا شده يه تالار نظر دهي و نظر دهي الكي در كل من آخر تابستون بر مي گردم!خدا نگهدار همه ي هافلي ها اگه كاري داشتين من توي سايت هستم پيام شخصي بزنيد!

فقط عشق به ارباب وجود دارد وکسانی که از ورزیدن آن عاجزندتصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۱:۰۰ سه شنبه ۲۷ تیر ۱۳۸۵

آناکین  استبنز

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۰۵ دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۱:۲۳ جمعه ۱۷ شهریور ۱۳۸۵
از زیر سایه ی ارباب لرد ولدومرت کبیر
گروه:
شناسه‌های بسته شده
پیام: 329
آفلاین
اخطار دوم

باز هم مجبور شدم اینجا اخطار بدم
باب اینجا محل رول زدنه

تیبریوس مک لاگن عزیز شما اگه در این مورد نظری داری باید با دلایل قانع کننده توی تاپیک گفتگو با ناظرین بگی نه تو ی این تاپیک
حد اقل یه نیگاهی به پست های بالا بنداز
اخطار قبلی من هم همین بود
لطفا این بحث ها رو تو گفتگو با ناظر بوگو
با تشکر

پیام زده شده در: ۲۰:۰۷ سه شنبه ۲۷ تیر ۱۳۸۵

لی لی اوانزold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۲۸ سه شنبه ۲۰ تیر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۴:۰۰ شنبه ۷ مرداد ۱۳۸۵
از نزدیک وزارت سحر و جادو
گروه:
شناسه‌های بسته شده
پیام: 66
آفلاین
بهههههههههههه سلاممممممممممم

زاخاریاس و آناکین عزیز :
بهتره این تاپیک رو قفل کنید البته فعلا چون کاره درست و حسابی ای توش نیست البته فعلا بعد از اینکه چند تا تاپیک خوب اومد اونوقت بازش کنید .

دلبستگی من به

پیام زده شده در: ۸:۴۳ یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۸۵

آناکین  استبنز

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۰۵ دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۱:۲۳ جمعه ۱۷ شهریور ۱۳۸۵
از زیر سایه ی ارباب لرد ولدومرت کبیر
گروه:
شناسه‌های بسته شده
پیام: 329
آفلاین
اخطار ناظر
باب اینجا محل نوشتن داستانه یاصحبت کردن باهم و نقد پست همدیگه؟
اگه یه پست که حتی یه خط غیر رول توش باشه اینجا بخوره این تاپیک رو قفل میکنم و چون فعلا برنامه هم زیاد داریم باز کردنش میره برای 1 ماه دیگه

پیام زده شده در: ۷:۳۱ یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۸۵

هپزيبا اسميتold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۷:۴۸ چهارشنبه ۱ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۴:۵۱ چهارشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۸۸
از از جهندم سياه همسادتونم نمي شناسي؟؟؟؟؟؟
گروه:
مـاگـل
پیام: 998
آفلاین
راهب چاق خواهشاً شالوده داستانت رو بيشتر معين كن من نمي دونم الان چي بنويسم آخه

پنهان شده ام

پشت ابر چشمهايم...

باران در اتاق من است...

خالي هاي اتاقم را

از تصوير زنده ي نامش پر مي كن

پیام زده شده در: ۰:۵۲ پنجشنبه ۲۲ تیر ۱۳۸۵

لی لی اوانزold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۲۸ سه شنبه ۲۰ تیر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۴:۰۰ شنبه ۷ مرداد ۱۳۸۵
از نزدیک وزارت سحر و جادو
گروه:
شناسه‌های بسته شده
پیام: 66
آفلاین
بههههههههههه سلاممممممممممم
میگم اگر کسی ایده ای نداره اگر خواستین من موضوع داستان رو بگم ؟

دلبستگی من به

پیام زده شده در: ۱۵:۱۳ شنبه ۱۷ تیر ۱۳۸۵

راهب چاقold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از پشت میز کامپیوتر
گروه:
مـاگـل
آفلاین
قصد دخالت ندارم ئلي اين رو حتما بخونيد

خوب نظر شخصيه من اينه كه اين سوژه يكم مبهم از آب دراومده و من مجبورم علتشو بگم: سبك اول شخص سبكه معمول و مرسومي نيست و بيشتر شماها باهاش آشنايي نداريم بنابراين نوشتنش تا وقتي يكي دو بار ننويسين خيلي سخته خوب پس بايد توضيح بدم كه چرا اين سبك رو انتخاب كردم: 1)هرچه دريچه ي نگاه به داستان كوچكتر باشد،نظرات شخصي در داستان پذيرفته شده تر است در اين سبك مجازيد از نظرات خودتون استفاده كنيد2) بهترين دليل اين است كه امكان ندارد داستان تكراري شود چرا كه در كمتر كتابي اين سبك وجود دارد و به همين دليل همه مجبورند نو آوري داشته باشند و داستان تقليدي نمي شود اگر مي خواهيد با اين سبك آشنا شويد مي توانيد كتابهاي دارن اشاگنسي(شان)را بخوانيد ولي او به هيچ وجه اصالت سبك را حفظ نكرده

---
من توقع كمك فوري دارم:مي خواستم پيتر رو شخصيت اصلي كنم ولي حالا كه اون رفته من موندم خواهش مي كنم بياين بگين كه كي باشه هركي هم كه مي خواد باشه بياد بگه كه اينجا فعاليت مي كنه من از سرژ-هلگا-هپيزيا خيلي خيلي تمنا دارم كه كانديد بشن البته اگه وقت دارن بقيه هم كانديد بشن تا راي بديم بعدشم نترسيد بزنيد فوقش اگه خوب نبود من بهتون مي گم البته من روي كمك هپيزيا هم تكيه دارم ما اينجا پست همديگه رو اصلاح مي كنيم هيچ اشكالي نداره كه پستتون بد باشه نمي دونم سرژ وقت داره يا نه ولي از ايشون هم خواهش دارم بجاي ژل زدن به ريششون بيان يه نگاهي به اينجا بندازن راستي يه نكته ي ديگه اي رو هم بگم:
اگه دارم زيادي دخالت مي كنم جدا شرمنده ام ولي من چندين بار به پيتر گفتم بياد اينجا كه يادش بخير نيومد سرژ هم نمي دونم وقت داره يا نه اما اگه سرژ فكر مي كنن كه دارم زيادي دخالت مي كنم خواهش مي كنم اين پس رو پاك كرده و هر چيزي رو كه صلاح مي دونن بگن من فقط قصدم كمك به اين تايپيك و هافلپافه
در كل هر طور كه بچه ها صلاح بدونن البته اگه كسي به اين تايپيك نگاه كنه!

پیام زده شده در: ۱۷:۱۳ دوشنبه ۱۲ تیر ۱۳۸۵

هپزيبا اسميتold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۷:۴۸ چهارشنبه ۱ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۴:۵۱ چهارشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۸۸
از از جهندم سياه همسادتونم نمي شناسي؟؟؟؟؟؟
گروه:
مـاگـل
پیام: 998
آفلاین
خب از اونجايي كه من بيشتر به عنوان ناظر كيفي توي اينجا فعاليت مي كردم (تو رو خدا ) بايد بگم يه چند روزيه اينجا رو تحت نظر دارم :ygrin خوب اول چند تا چيز رو بگم
1- سعي كنيم اول موضوع داستان رو معين كنيم هر كس بياد يه خلاصه اي از داستان مورد نظرش رو بنويسه (مثلا شنگول و منگول با خانواده در جنگل بودن يه روز ماماني مي ره بيرون و آقا گرگه مياد ...) اينطوري باشه كه چارچوب داستان مشخص باشه (اصلا مي تونيم كتاب هفت هري پاتر رو فصل فصل بنويسيم فصل اولش هم با ناپديد شدن دادلي شروع شه يا حتي يه داستان رو مسخره كنيم به حالت طنز درش بياريم ) يا يه داستان در مورد خود هافلپاف يا سايت يا هر چيز ديگه نمي گم كاملا طنز باشه ها ولي ديالوگ ها اتفاق هاي جالب بايد توش باشه و در طول داستان سوالهايي رو در ذهن خواننده ايجاد كنيم (مثلا مرغ اول اومد يا تخم مرغ ) ولي تجربه هاي من در مورد داستان ها اينه كه اگه مي خواين خونده بشن بايد اول طنز باشن كه طرف راغب به ادامه دانش باشه بعد سبك نوشته هايي مثل تالكين زياد خونده نمي شه بايد سبكمون جديد باشه مثلا سبك نوشته هاي محفل نباشه فرض مثال تنها داستاني كه من خيلي ازش خوشم اومد (همين جا ) داستان سام وايز بود كه از هافل رفت بياين همه نظر بديم يه داستان خوب بنويسيم هرچي به ذهنتون مي رسه بگين پرورشش مي ديم در ضمن اصلا از بچه هاي كه از هافل رفتن اسم نبرين مگه خودتون كمترين ؟نه خوب پس شروع ميشود يك ... دو .. سه .. بابا صبر كنين منم بيام

پنهان شده ام

پشت ابر چشمهايم...

باران در اتاق من است...

خالي هاي اتاقم را

از تصوير زنده ي نامش پر مي كن

پیام زده شده در: ۱۹:۳۷ شنبه ۱۰ تیر ۱۳۸۵

راهب چاقold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از پشت میز کامپیوتر
گروه:
مـاگـل
آفلاین
سوژه ي من:

اگه بخوايم درست پيش بريم بهتره كه يك پيرنگ درست و حسابي داشته باشيم براي اونهايي كه نمي دونن توضيح مي دم كه پيرنگ در واقع نقشه ي كلي كار است و از واژه ي بيرنگ كه در نقاشي كاربرد دارد وبه اين معني است كه:طرحي كه نقاشان روي كاغذ مي كشند و بعد آن را كامل مي كنند ، در معماري نيز : طرح ساختماني كه معماران مي ريزند و از روي آن ساختمان را بنا مي كنند و پيرنگ نيز با همين منظور ها براي داستان به كار مي رود و نكته ي مهم اين است كه هر چه پيرنگ فني تر و دقيق تر باشد داستان پر كشش تر و موثر تر است. پيرنگ نياز به رازي دارد با علامتهاي بسيار ظريفي در سراسر داستان و فاش شدن آن به طور ماهرانه در پايان داستان-تصادف:چرخش ناگهاني وقايع داستان بي آنكه قهرمان داستان در آن نقش داشته باشد سوژه ي داستان:سوژه ي داستان من اينه : ما از مثال استن شانپايك استفاده مي كنيم: اگه اون به زندان افتاده ما هم با يكي همين كا رو مي كنيم : داستان از زماني شروع مي شه كه يكي از بچه ها كه قهرمان داستان هم هست در زندانه و داره فكر مي كنه شروعش رو خودم در ادامه ي اين متن مي گذارم ، بعد ما اوضاع رو به هم مي ريزيم(تصادف)هنوز هم عمده ي داستان در زندان مي گذره و چون مي خوايم كه اون رو از زبان اول شخص نقل كنيم تا زماني كه اون توي زندانه همه چيز محدود به اطلاعات اون مي شه! بعد از مدتي اون تلاش مي كنه كه از زندان بياد بيرون و با تصميم لرد سياه(آزاد كردن ديوانه سازها)اون اين كار رو مي كنه،ما در اين لحظه دوستان بسيار صميمي اون رو مياريم و اينكه در مدت زنداني بودن اون چه اتفاقاتي افتاده. اين اتفاقات هرچيزي مي تونه باشه مثلا مرگ يا گم شدن يكي از دوستانشون!

حالا من اوليشو بزنم ببينم اصلا خوشتون مياد!:

در اين دو ماهي كه اينجا هستم،تنها سرگرميم خوندن نوشته هاي روي ديوار سنگي و زمخت اينجاست...مدام خاطرات اندوهناك گذشته،مرگ مادرم...چهره ي پدرم وقتي كه ما رو تنها گذاشت،دوستانم كه غرق خون بودند...دادگاهي كه براي محكوم كردن من تشكيل شد،وتمام چيزهاي بد زندگيم رو به كمك ديوانه سازها به ياد ميارم! صداي آشناي ظرف غذا،بوي پياز گنديده و قيافه ي تهوع آور آب سوپ هميشگي پياز من رو از افكار وحشتناكم جدا كرد...پس حتما ساعت دوازدهه ، نمي دونم دوازده شبه يا ظهر،اينجا هميشه تاريكه فقط نور ضعيف پنج شمع من رو مطمئن مي كنه كه در سياهچال نيستم! صبحانه نداريم فقط دو وعده سوپ پياز! پيازش را جدا مي كنم و بقيه اش را سر مي كشم . دوباره باز مي گردم،مثل بيماران رواني :لحظه اي آرامش و لظه اي بعداندوه و وحشت.
نمي دانم در بقيه ي سلول ها چه خبر است سلول روبه روي من خاليست ،اگر كسي بود با هم حرف مي زديم...اين روزها هيچيك از زنداني ها گناهكار نيستند،فقط فعاليتهاي وزارت سحر وجادو را نشان مي دهند نگران دوستانم هستم آن روز فقط من را گرفتند جنگ سختي بود : نمي دانم الان چه مي كنند آيا زنده اند؟ اوه!البته كه زنده اند همه ي آنها سالم در رفتند- تا جايي كه من ديدم- هنوز هم اميدوارم...بالاخره يه روزي ديوانه سازها از اينجا ميرن...

پیام زده شده در: ۱۸:۲۸ جمعه ۹ تیر ۱۳۸۵

پروفسور اسپراوتold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۳ جمعه ۱ اردیبهشت ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۱:۲۶ دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۸۵
از هاگوارتز
گروه:
شناسه‌های بسته شده
پیام: 378
آفلاین
با سلام راهب عزیز اولا شرمنده که من پستم کوتاه بود امیدوارم که بتونم جبران کنم...در واقع قول میدم جبران کنم.در ضمن من که فکر نمیکنم کار اشتباهی باشه اگه داستان اونا رو ادمه بدیم.البته من در مقامی نیستم که بخوام اظهار نظر کنم ولی ببینید اونا زمانی که در هافل بودن اینو زدن و در اون زمان در خدم بهروزی هافل بودن ولی الان به یه گروه دیگه رفتند.در هر صورت ما میتونیم داستان اونا رو ادمه بدیم.فرقی نمیکنه که الان اونا هستن یا نه اون زمان پست رو زدند و رفتند .حالا که قل مکان کردند دلیل نداره ما استفاده نکنیم..درضمن اتفاقا بظر بنده شما سبکو خیلی جالب کردی و بهتره از این راه ادامه بدیم.در مورد استفاده از اسم انیتا و ... معمولا بروبچز سایت از اسامی همدیگه برای نمایشنامه یا داستان استفاده میکنن که کار جالبیم هست.پس نظر من هتره از اسامی اونا استفاده کنیم.حالا تا نظر شما چی باشه.با تشکر و احترام

فریا

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.