هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   2 کاربر مهمان

Re: نحوه برخورد،فکر کردی کی هستی!؟
پیام زده شده در: ۲۲:۳۹ پنجشنبه ۲ تیر ۱۳۹۰

لینی وارنر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۵۳ شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۱۹:۰۵:۲۶ جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳
از رو شونه‌های ارباب!
گروه:
شناسه‌های بسته شده
پیام: 5459
آفلاین
ایول رز، تبریک میگم خوارزمی رو

باشه لینکو بده بیاد اطلاعاتمون بره بالا

درسته منم قبول دارم که زبان و لهجه و اینا اکتسابیه.

در نهایت باید به این نتیجه برسیم که هیچ کدوم از این صفت ها با "تنها" یکی از صفت های دیگه به دست نمیاد و هیچ گروهی و هیچ موسسی نمیتونه مدعی بشه با صفت گروه خودش، صفت بقیه گروها بدست میاد و در نتیجه گروه ما بهتره.

باید همه به این نتیجه برسن تا همه بفهمن که پس دیگه نیازی به اون حرفا روونا و هلنا و اینا نیست و نباید اونا زده بشه.

فقط یه چیزی در مورد گریف. اگه گودریک اومده نصیحت کنه و خودش تواضع و فداکاری رو برای گروهش قبول نداره، چرا گروه خودشو نحصیت نکرده و بقیه رو نصیحت کرده؟ مسما اول باید ملت خودشو نصیحت کنه و بعد بقیه گروهارو!

واسه همینه که من میگم قصد گودریک، مثل قصد هافل و ریون بوده.

پیام زده شده در: ۲۲:۳۲ پنجشنبه ۲ تیر ۱۳۹۰

رز ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۲۴ پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۳۸۹
آخرین ورود:
۲۱:۱۰:۱۱ پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲
گروه:
جادوآموخته هاگوارتز
جـادوگـر
پیام: 1473
آفلاین
سیریوس:

منظورم این نبود. منظورم این بود که از گروه خودتون طرفداری نکنین.

لینی:

ربطی نداره به لهجه. اصلا ربطی به هوش نداره. نه اینکه کسی زبان های مختلف بلد باشه باهوش تره. نه. یعنی زبان یه قسمت از هوه و اکتسابیه. اگه بخوای تو پی ام برات میفرستم. موضوع خوارزمی مون همین بود. برنده هم شد.

ارباب جان، جان جانان اند اصلا!

پیام زده شده در: ۲۲:۲۰ پنجشنبه ۲ تیر ۱۳۹۰

لینی وارنر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از رو شونه‌های ارباب!
گروه:
شناسه‌های بسته شده
آفلاین
بحث سر اینه که چرا هلنا و روونا و گودریک و فلانی و اینا معتقد به این چیزا بودن و دلیل گذاشته شدن این ها چی بوده و آیا واقعا درست بوده که این گذاشته شده یا نه و اینکه اگه اشتباهه اثبات کنیم.

من در پستای قبلیم گفتم که متعصبانه برخورد نکنیم و از روی علاقه فقط یه گروهو انتخاب کردیم و دلیل بر داشتن اون صفات نیست!

پیام زده شده در: ۲۲:۱۴ پنجشنبه ۲ تیر ۱۳۹۰

سيريوس بلك قدیمی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۰۰ یکشنبه ۲۸ تیر ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۱۶:۲۲ چهارشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۴
از موتور خونه جهنم !
گروه:
شناسه‌های بسته شده
پیام: 1086
آفلاین
رز:
داری نون یه ملتو آجر می کنی ها!

حالا که یه تاپیک اوج گرفته ملت میان چیز میز می نویسن انگشتاشون باز شه شما بیا بحثو پوچ کن مرلینو خوش میاد؟

ما هم می دونیم کسایی که الان توی گروهشون هستن اون ویژگی هارو ندارن. و مهم هم نیست. لینی یه بحثی رو راه انداخته که دیدگاه به این موضوع هنوز مشخص نیست. این دیدگاه در حیطه تخیل و کتاب و هری پاتر و جادوگرانه یا میخواد در مورد واقعیت ها بحث کنه؟ اول باید این موضوع روشن بشه.

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۲:۱۴ پنجشنبه ۲ تیر ۱۳۹۰

لینی وارنر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از رو شونه‌های ارباب!
گروه:
شناسه‌های بسته شده
آفلاین
رز اینجا یه چیزی رو بگم؟

یعنی تو میگی ما هرچی یاد بگیریم هوشمون میره بالا؟

معلم ما میگفت که با اینکه هنوز رسما اثبات نشده، اما اکتساب بیشتری تاثیر رو توش نداره و البته من از توی یک سایت هم دیدم که ثابت شده هوش ژنتیکیه. حالا میخوای واست بفرستم بیاد تو پی ام فقط یه چیز بدی که گفتی پسرارو باهوش تر دونسته

الان این زبان چه ربطی به هوش داشت؟!؟!

یعنی هرکس تو ایران، نسبت به اون یکی انگلیسی رو بهتر حرف بزنه باهوش تر از اونیه که انگلیسی هیچی حالیش نمیشه؟

البته اینم میگم که این دو نفر هردوشون بر فرض مثال به یک اندازه کلاس رفتن. اما این بلده لهجه بگیره اون یکی بلد نیس. لهجه ای باهوش تره؟

هیچ ربطی نداره از نظر من!

و در مورد گروها هم منم همینو تو پستا قبلیم گفتم. کپی رایت یادت رفت

ویرایش شده توسط لینی وارنر در تاریخ ۱۳۹۰/۴/۲ ۲۲:۱۸:۱۷

پیام زده شده در: ۲۲:۰۴ پنجشنبه ۲ تیر ۱۳۹۰

رز ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۲۴ پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۳۸۹
آخرین ورود:
۲۱:۱۰:۱۱ پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲
گروه:
جادوآموخته هاگوارتز
جـادوگـر
پیام: 1473
آفلاین
در مورد هوش.

ما تازه یه بحث خیلی پیچیده با معلم پرورشی مون داشتیم. چند روز مونده به پایان مدرسه. آخرشم به کلی «برین تحقیق کنین » و از این چیزا ختم شد. منو و چند تا بچه ها در این مورد انتخاب شدیم. رفتیم تو کلی سایت راجع به کلی چیز خوندیم و تر جمه کردیم. حتی یه سایت اسپانیایی رو! من یه کوچولو اسپانیایی بلدم و دیکشنری هم به کمکمون اومد.

و نتیجه ی همه ی این تحقیقات به اینجا رسید که بیش از نصف چیزی که ما به اسم هوش می شناسیم اکتسابیه.

این اکتساب بر اثر محیط به وجود میاد. اصلا زبان! زبان حرف زدن. تو صد سال هم زبان بخونی اصلا صد سال توی انگلیس یا آمریکا زندگی کنی هیچ وقت نمیتونی مثل اونا حرف بزنی چون زبان مادریت فارسیه. چرا؟! چون تو فارسی فکر میکنی!

یعنی چی؟! یعنی مثلا میخوای بگی سارا باید می رفت مدرسه تو ذهنت. با خودت فکر میکنی، فارسی می فکری. نمیگی که:

sara should go to school

میگی توی ذهنت؟؟ این زبان هم از قسمتای هوش حساب میشه که اکتسابیه. چرا بچه هایی که پدر و مادرشون ایرانین اما توی آمریکا به دنیا میان نمیتونن فارسی حرف بزنن؟ این قسمت از هوش اونا به زبان انگلیسیه. ستینگ هم نداره. این از حرفای همون سایت اسپانیاییه بود.

گروه هایی که ما داریم توی جادوگران اصلا مثل گروه های کتاب نیستن!! یعنی شما فکر میکنین همه ی کسایی که الان توی سایت توی گریفن ، مثلا همین سیریوس ، شجاعن؟!

الان ینی شما فکر کردین الان من سخت کوشم مثلا الان؟ اگه بوم که یکی از این الان ها رو پاک میکردم الان!

ینی شما فکر میکنین تمام کسایی که اینجان و توی ریونن باهوشن؟

همه ی اسلیترین ها مغرور و نژاد پرست اند؟

معلومه که نه! اونا فقط برای دفاع از گروهشون این نوشته ها رو نوشتن.

اصلا موضوع اینه که اگه این رقابت بین گروهای اینجا نباشه، بهتره گروه ها نباشه.

البته لینی این قسمت آخرهیچ ربطی به حرف تو نداشت ها! همین طوری اوج گرفتم!

به نظر من هیچ کدوم از اون جمله ها درست نیس. هیچ کدوم.

وقار هیچ وقت با هوش به دست نمیاد. اصیلی که شجاع نباشه خجالت میکشه؟ نه!
سختکوش میتونه هر کاری بکنه؟ معلومه که نه!

این هم گزیده ای بود از افکار پیچیده ی من!

پ.ن: در مورد سوسک! من قبلا اینقدر از عنکبوت ها می ترسیدم که یکیشونو میدیدم از 10 فرسخی بابامو صدا میکردم.
در مورد اون یارو که مثال زدی. چون خواهرش می ترسوندتش! منو هیچ کس نترسونده. این سوسکم اصلا خوشم نمیاد باهاشون دوست بشم. قیافه شو می بینم اصلا لرزم میگیره! با اون پاهای پرز دارش! دو سه بار نه. اما اگه ده بار بکشمشون، ده بار کنارشون روی زمین بشینم حتی اگه کسی مجبورم کنه آره.

پ.ن 2: من از گروه خودم دفاع نکردم. چرا باید دفاع کنم؟! لطفا شما هم این کارو نکنین. اصلا موضوع این نیست که only raven یا we love hufflepuff یا چیزای این شکلی. موضوع اینه که به یه نتیجه ی خاص برسیم که خصوصیات هر گروه مورد بررسی قرار داده بشه و کم کم بحث خود به خود جمع بشه.

ارباب جان، جان جانان اند اصلا!

پیام زده شده در: ۲۱:۴۰ پنجشنبه ۲ تیر ۱۳۹۰

سيريوس بلك قدیمی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از موتور خونه جهنم !
گروه:
شناسه‌های بسته شده
آفلاین
نه. من فقط خواستم تاکید کنم

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۱:۳۱ پنجشنبه ۲ تیر ۱۳۹۰

لینی وارنر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از رو شونه‌های ارباب!
گروه:
شناسه‌های بسته شده
آفلاین
میدونم سیریوس، منم حرفتو تایید کردم دیگه، مگه جایی ردش کردم؟

پیام زده شده در: ۲۱:۲۲ پنجشنبه ۲ تیر ۱۳۹۰

سيريوس بلك قدیمی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از موتور خونه جهنم !
گروه:
شناسه‌های بسته شده
آفلاین
لینی:
من بازم می گم اصالت یه چیز ذاتیه و با هوش و یا هیچ چیز دیگه ای به دست نمیاد. مثالشم زدم. یک دو رگه نمی تونه اصیل زاده بشه حالا میخواد وزیر یا رئیس جمهور هم باشه!

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۱:۰۹ پنجشنبه ۲ تیر ۱۳۹۰

لینی وارنر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از رو شونه‌های ارباب!
گروه:
شناسه‌های بسته شده
آفلاین
در جواب رز

اوهوم، اصالت تو دنیای هری پاتر دقیقا همینیه که شما میگین و ربطی به این سه مورد نداره. الان اومدیم اینجا بحث کنیم که همین چیزا روشن شه! اما چون در مورد سختکوشی مطرح شد که اصالت به دست میاد منم گفتم با هوشم میشه.

خب به نظر من اسلایترینیا صفت اصلیشون با وقار بودن نیست! چرا که اکثر کسایی که دیگرانو مسخره میکردن از گروه اسلی بودن و این دو تا تناقض داره.

حالا که پست مریو خوندم، تازه حرف بلیزو درست متوجه شدم. اوهوم درسته. ولی در مورد اسلی ها همون که مری گفت

ولی در مورد نجابت! باز هم این خصوصیت اصلیه اسلی ها نیست. ممکنه یه شخصی خیلی نجیب باشه اما چون اصیل نیس، هرگز حتی اگه خودشم بکشه نمیتونه بره اسلی!

خصوصیت اصلی هر گروه به این معناس که اگه اون صفت توی تو بیشتر از بقیه صفتا باشه بتونی توش بری که به دلایل بالا نجابت نمیتونه صفت اسلایترین باشه.

من در مورد هوش اطلاعات زیادی ندارم ولی من از معلممون شنیدم که گفت هوش اکثرش ذاتی و ارثیه! اگه دقت کنین معمولا فرزندان خانواده هایی که مامان بابا بسی باهوشن بچه ها هم اکثرا باهوشن. البته نمیگم اکتسابی نیس، ولی اکثرش ذاتیه! اما بعضیا دارن و ازش استفاده میکنن و در نتیجه نمیدونن باهوشن، ولی بعضیا دارن و ازش استفاده میکنن و میدونن باهوشن!

من هیچ وقت شاگرد اول کلاسمون رو ( البته تو دوران راهنمایی ) باهوش خطاب نمیکردم! نه تنها من بلکه هیچ کدوم از بچه های مدرسه مون. فقط همون خرخون بهش میگفتیم! هر شاگرد زرنگ و اولی که باهوش نیست. خیلی از شاگرد اولا فقط کتابو قورت میدن و میان تحویلت میدن! وقتی سوال عینا از کتاب بیاد دیگه هوش میخوای چی کار؟ مطالب کتابو کپی کن بره!

در مورد ریاضی و فیزیک هم به هر حال اون قدر مسائل حل کردن که با اونایی که تو امتحان میاد آشنا باشن و درست جواب بدن. واسه همینه بشون میگن خرخون دیگه!

در مورد نوزاد و اینا، اول حرفم گفتم که ممکنه کسی هوششو داشته باشه ولی چون ازش استفاده نمیکنه هرگز نمیفهمه که واقعا باهوشه! و اون کسانی که یهویی استعدادشون کشف میشه همین دسته ان که نمیدونستن مغزشو دارن و الان تازه فهمیدن!

در مورد موضوع آخر سوسک و عنکبوت! رز به نظر من تو از اولم اون قدر ازش نمیترسیدی که این اتفاق افتاده! چون من کسی رو میشناسم که خواهرش مدام اونو مجبور میکرد سوسک بکشه و کلی هم با سوسک دنبال برادر بدبخت میذاشت! اون برادر هرگز ترسش از سوسک نریخت! با اینکه هزاران بار لمسش کرد و مجبور شد واسه اینکه خواهرش دنبالش نذاره سوسکارو نفله کنه! رز واقعا فکر میکنی اگه دو سه بار سوسک بکشی بازم دیگه ازشون نمیترسی؟ عمرا

هین؟

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.